Atopický ekzém nový postup léčby

Atopický ekzém patří mezi vrozená kožní onemocnění, která mohou postihovat člověka od narození až do stáří. Nejedná se jen o postižení kůže, ale velmi často má pacient potíže s dýchacími cestami.

Mluvíme o astmatických potížích. Ať se již jedná o jakoukoliv formu, vždy je pro pacienta velmi nepříjemná. Suchost kůže, silné svědění, začervenaní, šupění může velmi negativně ovlivnit běžný osobní a pracovní život. Dochází k poruchám spánku, únavě, vyčerpání, následně poruchám psychiky. Často až k formě nejtěžší – k depresím.

Již desítky let se lékaři snaží nalézt způsob, jak ekzém vyléčit, bohužel zatím ještě musíme hledat. Umíme však účinně pacientovi pomoci projevy zmírnit a často na dlouhou dobu zhojit úplně. Pacienti dobře znají nejrůznější masti a krémy, koupele, světloléčbu.

Při těžším postižení pomáhají kortikoidy nebo látky ovlivňující imunitní systém přímo. Právě poslední skupina léků začíná zaujímat významné místo v současné moderní léčbě atopického ekzému.Pro pacienta je zajímavá pro svoji jednoduchou aplikaci, rychlou úlevu a s tím spojený návrat normálního života. Pacient se opět může věnovat svým osobním a pracovním aktivitám bez omezení.

Klinické hodnocení na toto onemocnění aktuálně probíhá. Přihlaste se zde.